Proč Biopuro


Biopuro se řídí se jednoduchým heslem: CLEAN HOUSE = CLEAN PLANET, které také rádi interpretujeme jako “mít doma pořádek neznamená dělat nepořádek venku”. Nastoupit na zelenější cestu je krok k tomu, jak svoji ekologickou stopu eliminovat.
Nechceme škodit ani sobě, ani životnímu prostředí. Přesto se může stát, že se při nákupu eko-friendly produktů vystavujeme různým rizikovým látkám. U drogerie (narozdíl od kosmetiky) totiž výrobce není povinen uvádět stoprocentně kompletní složení výrobků, což vybízí některé škodlivé látky prostě zamlčet. S námi se neprůhledných informací a nejasného složení přípravků nemusíte bát.
Značku Biopuro přivedla na svět menší rodinná společnost, která zasvětila vývoji inovativních šetrných úklidových prostředků hezkou řádku let. Krom výrobny vlastní i malou laboratoř, kde od počátku devadesátých let probíhá výzkum. V Biopuru se neinvestuje do masivních reklam a ačkoliv patří v Itálii mezi zavedené značky prodávajích se v sítích drogerií, marketing a propagace patří mezi okrajové výdaje a nejdou tak na úkor třeba kvalitním surovinám.

Zajímá vás podrobnější složení? Rádi vám jej odtajníme, ať nemusíte tápat. Zodpověděli jsme nejčastější otázky, na které se správný eco-spotřebitel ptá.

Je Biopuro skutečně pro vegany?

Biopuro netestuje svoje produkty ani žádné jejich složky na zvířatech. Složení neobsahuje žádné živočišné látky. Úklidová drogerie Biopuro je tedy 100% veganská.

Kterých rizikových látek se nemusím bát?

Složení našich přípravků neobsahuje: žádné kovy (chrom, nikl, kobalt), syntetické vůně, silikony, PEG, parabeny, petrochemické deriváty, EDTA, fosfáty, GMO (geneticky modifikované organismy), SLES ani SLS.

Je Biopuro vhodné pro citlivou pokožku?

Prací gely Biopuro jsou hypoalergenní a dermatologicky testované. Pro velmi citlivou pokožku či praní oblečků novorozeňátek je vhodný Prací gel pro citlivou pokožku a miminka bez parfemace a enzymů, který nepodráždí ani kůži ekzematiků.

Co přesně obsahuje složení pracích gelů Biopuro?

Naše gely obsahují: vodu, citronan sodný (sůl kyseliny citronové), potassium coconate (draselná sůl mastných kyselin z kokosového oleje), coco glucoside (přírodní, neiontová, povrchově aktivní látka), sodium coco sulfate (pěnivá látka získávaná z kokosového oleje), cocamidopropyl betaine (přírodní pěnidlo a tenzid z kokosového oleje), esenciální grapefruitový, pomerančový nebo levandulový olej v organické kvalitě, chlorid sodný, hydrolizovaný rýžový protein, proteázu, amylázu, glycerin, hydrogenuhličitan sodný (jedlá soda), kyselinu citronovou atd. V organickém pracím gelu na citlivou pokožku a pro miminka nejsou přítomny enzymy (proteáza, amyláza). Přesné složení každého gelu najdete v sekci Produkty.

V čem jsou produkty Biopuro baleny?

Biopuro balí své prací gely do bioplastu. Budete-li namítat, že "bioplast" zní sice vznešeně ale že je jeho význam velmi neurčitý, dáme vám za pravdu. O skutečném přínosu bioplastů pro životní prostředí se navíc dlouhodobě vede debata. Druhů bioplastů můžeme v dnešní době napočítat v řádu stovek, což je pro recyklační společnosti tvrdý oříšek - konvenčním způsobem tyto plasty často není možné zrecyklovat. Bioplast se zpravidla vyrábí z kukuřice nebo cukrové třtiny, jeho pěstování pro účely výroby alternativních plastových obalů zabírá zemědělskou plochu, která by mohla být využita k pěstování potravin, přičemž její zavlažování je náročné na spotřebu vody.
Biopuro se nesnaží natírat své aktivity na zeleno ale skutečně najít cestu, která je k planetě co nejšetrnější. Proto pro výrobu bioplastu využívá odpadní materiály cukrové třtiny, který vzniká při její přeměně na cukr. Recykluje a nachází další využití. Při výrobním procesu jsou 100% eliminovány petrochemické látky, tedy ropa. Použité láhve od pracích gelů jsou zcela recyklovatelné, proto je beze strachu můžete vyhodit do žlutých kontejnerů určených pro konvenční plast.


Ve složení je uveden "parfém". Co se pod tím skrývá?

Parfém, který je součástí některých pracích gelů, je v podstatě mix esenciálních olejů v organické kvalitě. Není se tedy třeba obávat syntetických přísad.


Našli jste odpovědi na všechny svoje otázky? Pokud ne, nezdráhejte se a zeptejte se nás prostřednictvím našeho kontaktního formuláře zde. Rádi doplníme všechny informace! .